صفحه اصلی / مقالات / تاثیر موسیقی برای تقویت عملکرد شما

تاثیر موسیقی برای تقویت عملکرد شما

مقاله تاثیر موسیقی برای تقویت عملکرد شما
تاثیر موسیقی برای عملکرد بهتر بوسیله هدفون بیسیم
تاثیر موسیقی برای عملکرد بهتر بوسیله هدفون بی سیم

موسیقی و ورزش: آهنگ هایی برای تقویت عملکرد شما

هنگامی که آهنگ مورد علاقه ما در رادیو پخش می شود، به طور خودکار احساس بهتری داریم. موسیقی می تواند به ما کمک کند تمرکز کنیم، رویاپردازی کنیم، آرام شویم و به ما کمک کند تا به حالت عاطفی برسیم. همچنین وقتی واقعاً می‌خواهیم تمرین سختی داشته باشیم، موسیقی شاد می‌تواند به ما کمک کند تا انرژی و انگیزه داشته باشیم. در واقع، موسیقی بر نحوه ورزش ما تأثیر می گذارد. در این مقاله، ما قصد داریم چند واقعیت هیجان انگیز را در مورد تمرین و موسیقی معرفی کنیم.

فهرست مطالب

  1. همه چیز برای پخش: با موسیقی، همه چیز کمی آسان تر می شود
  2. موسیقی آرام برای استراحت، آهنگ های سرعتی و سریع برای تمرین
  3. اثرات مثبت ذهنی وجود دارند
  4. مطالعات نتایج خوبی را نشان می دهد
  5. موسیقی در حین ورزش؟ فقط یکبار آن را امتحان کنید!
  6. بیتس برای پامپ بدن
  7. لیست پخش برای دویدن
  8. لیست پخش یوگا برای شما

همه چیز برای پخش: با موسیقی، همه چیز کمی آسان تر می شود

خواه با حرکات انرژیک بدن، زومبا، یا در حین دویدن صبحگاهی، گوش دادن به موسیقی مناسب می تواند به شما کمک کند ورزش خود را کامل کنید و شما را به انجام کارهای بیشتر تشویق کند. اما چرا اینطور است؟ وقتی به آهنگ‌های مورد علاقه‌مان گوش می‌دهیم، همه چیز آسان‌تر می‌شود و شما به طور خودکار انگیزه پیدا می‌کنید. به این معنی که شما کمتر بر روی تلاش خود تمرکز می کنید، اما در عوض وارد یک جریان ورزشی می شوید.

بیشتر بخوانید: خرید بهترین اسپیکر خانگی

اما آیا شما قادر هستید یا فقط به نظر می رسد؟ این که آیا این یک اثر پلاسیبو است یا در واقع موردی است که در آن موسیقی مناسب واقعاً می تواند حال شما را بهتر کند، سؤالی است که بسیاری در صنعت ورزش بارها و بارها از خود می پرسند.

موسیقی آرام برای استراحت، آهنگ های سرعتی سریع برای تمرین

ثابت شده: موسیقی تاثیر مثبتی بر روی بدن و انگیزه دارد و نه فقط با ورزش. صداهای آرامش‌ بخش به ما کمک می‌کنند تا سیستم عصبی آرام و دور از استرسی را داشته باشیم، که اغلب هنگام انجام ورزش‌های آرامش‌ بخش مانند یوگا بیشتر استفاده می‌شوند. با این حال، در دوچرخه سواری، داستان متفاوت است. ما دوست داریم به آهنگ‌های پاپ و بیس دار گوش دهیم تا به ما کمک کنند کمی سریع‌تر رکاب بزنیم. به هر حال، حتی مهم نیست که موسیقی را دوست دارید یا نه، زیرا در اینجا همه چیز در مورد ضربات در دقیقه (BPM) آهنگ هایی است که با تمپو و ریتم شما مطابقت دارد. و اگر اینطور باشد، این که آهنگ از نظر مضمون چه موضوعی دارد نیز یک موضوع فرعی است.

تاثیر موسیقی برای تقویت عملکرد ذهن
تاثیر موسیقی برای تقویت عملکرد ذهن

هنگام گرم کردن بدن، آهنگ های سریعتر برای آماده سازی ما برای تمرین کافی است. وقتی به حد مجاز می رسد و ما واقعاً می خواهیم ورزش کنیم و عرق کنیم، آهنگ های سریع با باس های سخت و تعداد BPM بالا خوب هستند. اگر بعد از آن آرام‌تر شود، تنفس و ضربان قلب نیز دوباره آرام می‌شوند. سپس آهنگ های آهسته تر نیز مناسب هستند.

نکته: کابل های هدفون برای بسیاری از ورزش ها آزاردهنده هستند. با هدفون های بلوتوث بی سیم ، می توانید در هر موقعیتی انعطاف پذیر باشید. اگر دوست دارید در خانه ورزش کنید، اسپیکر خانگی می توانند بسیار ایده آل باشند مانند ویکر 7500 و می توانید لیست پخش مناسب را انتخاب و در آن اجرا کنید.

اثرات مثبت وجود دارد، اما ذهنی

برگردیم به این سوال که آیا موسیقی بر عملکرد ورزشی تأثیر دارد یا خیر. برای ورزشکاران آماتور، موسیقی می تواند به آنها کمک کند تا بر خستگی غلبه کنند، دوام بیشتری داشته باشند و احتمالاً به نتایج بهتری دست یابند. در ورزش‌های حرفه‌ای، جایی که نتایج برتر هدف است، بسیاری از ورزشکاران از درون و به طور کامل روی سیگنال‌ های بدن خود برای ارائه در تمرین یا مسابقه تمرکز می‌کنند. همراهی موسیقی تقریباً هیچ نقشی در این سطح ندارد.

ورزش کردن با موسیقی و آهنگ مورد علاقه
ورزش کردن با موسیقی و آهنگ مورد علاقه

مطالعات نتایج خوبی را نشان می دهد

آزمایش‌ها و گروه‌های آزمایشی مختلف به این سؤال می‌پردازند که موسیقی تا چه حد بر عملکرد ورزشی تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، دانشگاه برونل در لندن، آهنگ های آشنا را برای آزمون های خود روی تردمیل پخش کرد. نتیجه: افراد مورد آزمایش به طور متوسط ​​حدود 15 درصد بیشتر روی تردمیل دوام آوردند. مطالعه ای که توسط دانشگاه فناوری تگزاس انجام شد تأیید کرد که گوش دادن به موسیقی در حین تمرین می تواند به شما در رسیدن به اوج عملکرد کمک کند. کارشناسان پزشکی آزمودنی ها را به دو گروه تقسیم کردند. برای یک گروه هنگام ورزش موسیقی پخش کردند و گروه دیگر بدون آهنگ ورزش کردند. در اینجا نیز گروه با موسیقی امتیاز بهتری به دست آورد.

موسیقی در حین ورزش؟ فقط آن را امتحان کنید!


البته همه دوست ندارند در حین تمرین به موسیقی گوش دهند. بسیاری ترجیح می دهند به طور کامل روی تمرین ها و توالی ها تمرکز کنند و در نتیجه آرامش پیدا کنند یا محدودیت های عملکرد خود را آزمایش کنند. موسیقی همچنین در برخی موارد می تواند مانعی برای شما باشد، برای مثال، اگر بیش از حد حواس شما پرت شود یا آهنگ ها با تمپو مطابقت نداشته باشند و نتوانید ریتم خوبی برای خود پیدا کنید.

تاثیر موسیقی در ورزش با اسپیکر بزرگ
تاثیر موسیقی برای تقویت عملکرد بدن در ورزش با اسپیکر بزرگ

اگر می‌خواهید ببینید که آیا رفتار ورزشی‌تان با موسیقی تغییر می‌کند یا حتی بهبود می‌یابد، در اینجا چند لیست پخش واضح وجود دارد که عرق شما را در می آورد :

بیتس برای پامپ بدن
https://open.spotify.com/playlist/6g40a9GjWBkX8ewR0vF9C2?si=2a61af11d6244032
لیست پخش برای دویدن
https://open.spotify.com/playlist/1HDWkBMWUQSpgxsTqENFfI?si=bde24e665cbc46dd

لیست پخش برای یوگا

https://open.spotify.com/album/7sncoSE9ibLTJhrcFCYTLw?si=sOneCrBsQzCO2Ma2WKtooQ

برای سالنهای ورزشی میتوان از اسپیکر بزرگ پرتابل استفاده کرد و لذت موسیقی را بیشتر درک کرد، همچنین در منزل از اسپیکرهای خانگی برق و باطری استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.